EKO-BUD Adam Drzewiecki

specjalność firmy to pokrycia dachowe z trzciny jeziornej.

Dachy kryte strzechą to dachy naturalne, ekologiczne, o długiej żywotności, doskonale izolowane i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Bardzo dobrze sprawdzają się jako pokrycia obiektów mieszkalnych, turystycznych czy gastronomicznych, na przykład altany kryte strzechą, drewutnie,  restauracje, zajazdy,  domy i dworki kryte trzciną.

 

Dachy kryte trzciną

posiadają szereg zalet. Przede wszystkim posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. W upalne dni chronią przed gorącem, zatrzymują ciepło w czasie chłodów.
Strzecha posiada także właściwości dźwiękochłonne, zapewnia ciszę wewnątrz pomieszczeń, tłumiąc hałas oraz pochłaniając uciążliwe odgłosy opadów atmosferycznych.
Kolejna jej zaleta to wodoszczelność. Dachy z trzciny podczas deszczu zostają przemoczone na głębokość ok. 5 cm, natomiast ich grubość to średnio 30 – 35 cm.
Dachy ze strzechy mają dobry wpływ na samopoczucie ludzi zamieszkujących i przebywających pod nimi. Dzieje się tak dlatego, że budynki posiadające pokrycie dachowe z trzciny wytwarzają niepowtarzalny mikroklimat korzystny dla naszego zdrowia.

Strzecha

to dach trwały i bezpieczny. Jego żywotność to około 60 – 80 lat. Dzięki wysokiej zawartości krzemionki strzecha jest materiałem trudno zapalnym. Mocne ubicie trzciny (mocowanej przy pomocy drutu chromoniklowego odpornego na wysokie temperatury) zamyka dopływ tlenu, co uniemożliwia rozprzestrzenianie się ognia. Dodatkowo stosuje się też maty ogniochronne oraz podobnie działające impregnaty.
Dach ze strzechy tworzy rozłożysty, naturalny okap dookoła budynku. Chroni go w ten sposób przed zamoczeniem i wilgocią. Montaż rynien na budynku staje się zbędny.
Na koniec względy estetyczne, których żaden inny dach nie pobije. Dach z trzciny nadaje naturalny i atrakcyjny wygląd obiektom podnosząc walory krajobrazowe okolicy. Dodatkowo możliwości plastycznego jego kształtowania pozwalają na osiągnięcie efektów wizualnych, które są niemożliwe do uzyskania przy zastosowaniu innych, konwencjonalnych pokryć dachowych.

Wykonujemy pokrycia dachowe z trzciny

na budynkach mieszkalnych, lokalach gastronomicznych i turystycznych, dachy z trzciny na skansenach, dworkach, zabudowaniach gospodarczych, altany kryte strzechą, parasole, drewutnie, huśtawki i inne obiekty małej architektury. Wykonujemy także elementy z kamienia: grille, piece, wędzarki i inne obiekty możliwe do wykonania przy wykorzystaniu technologii stosowanej przez EKO-BUD.

 

NASZE REALIZACJE